Як заощаджувати електроенергію вдома на 10-30% не обмежуючи себе у споживанні?
Порада №1
Один з найбільш ефективних варіантів як зменшити споживання електроенергії – це використання в побуті енергозберігаючих приладів. Загальна порада, яку слід враховувати, обираючи побутову техніку для будинку чи квартири – це маркування «А» чи «А+». Електротехніка класу «А» споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
Кондиціонери: найбільш енергоефективні моделі кондиціонерів мають інверторні двигуни, що дозволяють зменшити споживання електроенергії на 50%. Також важливим фактором є вибір енергоефективного теплоносія, і RS-32 вважається одним із найекономічніших.
Телевізори: телевізори з LCD-екранами вважаються енергоефективними, а плазмові моделі - більш енергозатратами.
Холодильники: найбільш енергоефективні холодильники - з інверторним двигуном та верхнім розташуванням морозильної камери. Проте не лише вибір моделі, але і правильне розташування та експлуатація холодильника впливає на його енергоспоживання. Холодильник має бути встановлений подалі від нагрівальних приладів, таких як: плита, мікрохвильовка, духова шафа, батарея чи бойлер. Перед тим, як поставити їжу в холодильник, дайте її охолонути. Гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше та витрачати більше електроенергії.
Пральні машини: індукційні двигуни дозволяють скоротити споживання електроенергії. Рекомендовано також використовувати функції швидкого прання для менше забруднених речей та завантажувати машину на 80% від максимальної ваги.
Прилади освітлення: варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, що не містять шкідливих речовин. Вони допоможуть вам суттєво зекономити електроенергію. Ви тільки уявіть, що звичайна лампочка розжарювання бере в середньому 60 ВТ електроенергії, а аналогічна по світловому потоку світлодіодна (LED) - 5-8 ВТ. Тобто економія електроенергії практично в 10 разів.
Порада №2
Мийте вікна, протирайте лампочки, плафони люстр. Пил перешкоджає потраплянню достатнього світла у вашу оселю, тому вам доводиться використовувати штучне світло у денний час.
Порада №3
Коли ви йдете з кімнати, привчіть себе вимикати світло за собою. Нехай це буде ваша нова корисна звичка. Також не залишайте включеними інші електроприлади, наприклад режим очікування для комп'ютера доречний, якщо залишати його на декілька хвилин, а не на кілька годин, чи, тим паче, всю ніч.
Чи можливо зменшити споживання електроенергії, за допомогою “чудо-приладу для економії електроенергії”?
Дослідження доводять, що зменшення споживання електроенергії за допомогою спеціального чудо-прибору - це лише рекламна інтеграція, яка не підкріплена реальними результатами. Найбільш ефективні методи економії електроенергії це вибір енергоефективної побутової техніки та її раціональне використання.
Чи можна заощаджувати кошти на електроенергію встановивши двозонний або тризонний лічильник?
У випадку, якщо значна частина споживання електроенергії відбувається в нічний період, то ви дійсно зможете заощадити свої кошти. Раціональне використання електроенергії під час пікових годин (з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00), коли вартість складає 150% від основного тарифу, бажано мінімізувати.
07 травня (13:14)
Перегляди: 297